Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy Octavia II 1.6 MPI do zagazowania jeszcze się opłaca ???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • piotrek_os, 3300 + zawór, ale bede jeszcze negocjowal. Weekend majowy i nie bylo kiera.

    Pisałem ze moge zamontowac BRC 200zł taniej, ale gazownik mi polecał landi. Argument? Podobno lepiej sie dostraja czy jakos tak. Montuje w tym warszztacie, bo ma dobre opinie i jest oficjalnym serwisem landi. Nie mam żadnego innego poleconego / zaufanego zakładu.

    Northeusz, i tak każdy zachwala to co sam załozył i wcale mnie to nie dziwi na pw mam sporo pozytywnych opinii o lr.
    Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

    Komentarz


    • Zamieszczone przez sparrov
      Northeusz, i tak każdy zachwala to co sam załozył i wcale mnie to nie dziwi
      raczej tak nie do końca.....bo jak poczytasz forum to kolega to wypier.....i wsadził Staga.
      Dość, ze Staga mozesz miec za ok 2500 tys to późniejsze ew. naprawy wyjada taniej niz L..
      I zeby Ci butle wsadzili 55 litrów, bo taka bez problemu wchodzi.
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • Zamieszczone przez sparrov
        Podobno lepiej sie dostraja czy jakos tak
        No raczej z naciskiem na JAKOŚ TAK :wink:

        Zamieszczone przez sparrov
        Northeusz, i tak każdy zachwala to co sam załozył i wcale mnie to nie dziwi :wink:
        Ktoś kto poleca Ci coś o czym nie ma pojęcia lub z czego sam nie korzysta a tylko na tym zarabia, jak dla mnie jest mało wiarygodny. Ty zaufałeś montarzyście Lpg, nie kolegom z OCP, obyś był zadowolony

        Komentarz


        • Staga nie montują. Tylko brc albo lr. Jeśli są jakieś racjonalne za brc a przeciw lr to proszę, do 15stego mam czas, aby sie zdecydowac. Butle będę miał 55 :diabelski_usmiech

          leonn, troche mnie pocisnąłeś... to co... Brc?
          Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

          Komentarz


          • na pw mam sporo pozytywnych opinii o lr.
            A dlaczego ich oficjalnie nie ma na forum :?:

            Komentarz


            • sparrov, Error 503: Unknown domain napisz w odpowiednim dziale, ze zlecisz montaż instalcji - na Pw pewnie dostaniesz jakies oferty z Twoich okolic i jakies polecane warsztaty.
              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

              Komentarz


              • Zamieszczone przez sparrov
                Staga nie montują. Tylko brc albo lr.
                leonn, troche mnie pocisnąłeś... to co... Brc?
                Nie napiszę Ci nic nad czym bym się kiedyś sam nie zastanawiał :wink: BRC w skrucie BRAK REGULACJI CZEGOKOLWIEK, odradzono mi tą instalację na forum Megane, zachwalano tam staga i go właśnie wybrałem i jak inni koledzy z OCP też Ci go polecam. Przejechałem na Stagu już 90tys.km bez problemów a na LR 29tys.km jestem za Stagiem Zmień warsztat montujący Lpg i już masz po sprawie

                sparrov, zarknij Tu --> AC - Strona główna - autogaz lpg producent instalacji gazowych


                Aaa, i jeszcze napiszę że Stag jest Polskim produktem. Nie Holenderskim czy Włoskim, o ile ma to jakieś znaczenie :wink:

                Komentarz


                • Zamieszczone przez sparrov
                  3300 + zawór
                  Nieźle się cenią.
                  Tak czy siak, bez uszczypliwości, życzę, abyś był zadowolony, coby potem nie było narzekania, że gaz to zło itp.
                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez leonn
                    Ty zaufałeś montarzyście Lpg, nie kolegom z OCP
                    Bad Boy, bardzo Bad Boy :lol

                    A tak na serio. Ważne, żeby dobrze się sprawowało i nie sprawiało problemów. Co wybierzesz - będzie dobre . Co do Staga, to jest to instalacja na pewno tańsza i na pewno nie gorsza. Jego przewagą jest to, że zna go większość monterów LPG, możesz dobrać lepsze wtryski, a później ewentualna wymiana wtrysków jest tańsza. No i weź po uwagę to, że MPI nie jest wymagający i tutaj nie musisz mieć jakichś wydumanych instalacji. To, że nadowornym gazownikiem Skody jest Landi nie jest bynajmniej podyktowane tym, że ta firma do skodzianych silników najlepiej się nadaje. Skuteczny marketing LR i udane spotkanie integracyjne kadry zarządzającej obydwu firm i tyle :diabelski_usmiech. A efekt jest taki, jaki jest - padające wtryski, cudowanie w sofcie przy dotryskach benzyny i tak bardzo oględnie mówiąc nieudana instalacja dotryskowa do TSI.
                    Pozdrawiam
                    Northeusz

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez leonn
                      BRC w skrucie BRAK REGULACJI CZEGOKOLWIEK,
                      ojtam, znów wraca temat tego, kto montuje
                      mi z kolei na naszym forum kolega huwe (mam nadzieję, że dobrze pamiętam nick) polecił BRC, dodatkowo w Poznaniu zakład mający autoryzację na BRC ma bdb opinie i faktycznie po 4 latach kontaktu z nimi mogę to tylko potwierdzić. oby nie BRC light, czyli wersja "tanio i ujowo" z wtryskami Zavoli - ztcw zakład, w którym montowałem i zmieniam filterki w ogóle przestał to montować po kilku miesiącach :idea:
                      BRC ma tą ew. zaletę, że masz faktyczną gwarancję na cały kraj - tzn. jak auto przestaje jechać na LPG to mając książkę serwisową ze sobą możesz bezpłatnie zostać obsłużony w dowolnym punkcie. niewykonalne przy stagu, nie wiem jak z LR montowanym poza Skodą
                      co do trwałości - pisałem tu i ówdzie - 120kkm w 4 lata, wtryski od nowości, padł reduktor po 2L i 3mc używania - to jedyna inwestycja.

                      poza tym jeżdżę i nie za bardzo przejmuję się to, gdzie tankuję i nie zarzucam forum narzekaniem na skodowski LR

                      i nie, żebym namawiał na kogokolwiek na BRC - sam używam, jestem zadowolony. tyle w temacie. dobrze trafiłem na montażystów i to procentuje

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Cypisek84
                        Mały update.

                        W Octavii II szwagra z salonowym gazem jak na zdjęciach u dino777, pojawił się problem. Obroty falują, auto poszarpuje, potrafi zgasnąć podczas dojeżdżania do skrzyżowania. Filtry były wymieniane w serwisie.

                        Szwagier skontaktował się z tzw. doradcą serwisowym. Doradca stwierdził, że jeżeli auto ma przejechane na gazie 35 tyś km to mogą być już do wymiany wtryskiwacze gazowe.

                        No cóż, trwałość wtrysków LR na poziomie czerwonych walteków? Na szczęście instalacja jeszcze na gwarancji, niech sobie dłubią.
                        dzisiejszy wpis na forum lpg
                        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez sparrov
                          i tak każdy zachwala to co sam załozył i wcale mnie to nie dziwi na pw mam sporo pozytywnych opinii o lr
                          Nie do końca tak jest. Ja w poprzednim samochodzie miałem Staga. Zakładając LR do Skody po 1 nie zdawałem sobie sprawy jak ta instalacja specyficznie działa a po 2 nie zostałem też o tym poinformowany przez zakład montujący ta instalacje u mnie. Myslałem że bedzie tak jak w Stagu wszystko ładnie i pięknie. Instalacje zakładałem w "super" zakładzie ( nagaz.pl )a strojenie na hamowni było w cenie instalacji. Za instalacje zpłaciłem ok 3500 zł gdzie za Staga zapłaciłbym max 2400 na dobrych komponentach.
                          Po 45000 km wywaliłem ta instalacje i wsadziłem Staga z nowymi wtryskami Hana ( teraz założyłbym Valteki ).
                          I jak myslisz ? Dlaczego ze swojej strony polecam Ci Staga ? Większość osób tez poleca ta instalacje a nie są to osoby które montują LPG czy zajmują się sprzedażą samych instalacji.
                          Jeżeli chcesz wydać ponad 3 tysie na instalację która nawet nie jest automatyczna, z silnika benzynowego zrobi diesla ( głośna praca/stukanie wtryskiwaczy ), w serwisowaniu tania nie bedzie i nie kazdy gazownik dobrze sobie z nią poradzi to ja wnioskuje że bedzie to twoja pierwsza instalacja LPG.
                          Dobrze Ci radzę przemyśl jeszcze raz montaż Landi Renzo a BRC nawet nie zawracaj sobie głowy.
                          Chcesz mieć w pełni automatyczną instalację LPG, działająca bezproblemowo ( o ile gazownik nie spieprzy montazu i strojenia ), tania w eksploatacji i która obsłuży kazdy gazownik - załóż STAGA.
                          Nie ma sie co sugerować opinia jednego warsztatu montującego instalacje LPG.

                          Komentarz


                          • czernobyl, Z BRC w Pandzie, nie potrafila sobie poradzic swiatynia w Myslowicach, wiec o czym mowa :lol:

                            Jak gasl na gazie, to po regulacji bylo dobrze na chwile, a potem znow.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • To może inaczej. Załóżmy teoretycznie, że Stag ,LR i BRC to bardzo dobre, podobne instalacje Lpg i auto jeździ na każdej bezproblemowo.
                              Moim zdaniem po pierwsze, taka instalacja nie może kosztować więcej niż 2400zł bo co w niej jest o 1tys.pln bardziej trwałe i niezawodne? I płacenie za taką instalację Lpg ponad 3tys, czy ponad 4yts, moim zdaniem jest wyrzucaniem kasy w błoto i robieniu niepotrzebnego prezentu danej firmie czy gazownikowi, to po drugie. Ja tam ten tysiąc wolałbym wydać w inny sposób :P

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Maicroft
                                czernobyl, Z BRC w Pandzie, nie potrafila sobie poradzic swiatynia w Myslowicach, wiec o czym mowa
                                najwyraźniej dobrze trafiłem

                                Komentarz


                                • No dobra pany, a jeśli STAG to co konkretnie do bse? Nie zależy mi na oszczędnościach, a na możliwie najlepszej instalce pod ten silnik. Po weekendzie będe gadal i chciałbym być przygotowany
                                  Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                                  Komentarz


                                  • sparrov, do Octavii mozesz zalozyc Stag 4 Plus, Stag 300ISA, Stag 300 Premium ( ja takiego mam ). Stag 4 plus pracuje na parametrach ustawionych z gory natomiast ISA i Premium pewne parametry koryguja na biezaco - napisalem to w bardzo duzym uproszczeniu. Szczegoly u gazownika. Jesli chodzi o wtryski to smialo moge Ci polecic Hana ( na takich aktualnie jezdze ), jak chcesz naprawde gorna polke to mozesz pomyslec nad wtryskami Keihin - wg mnie szkoda kasy. Z uwagi na loterie jaka panuje teraz z wtryskami i jakosc gazu w naszym kraju gdybym teraz zakladal instalacje zalozylbym Valteki. W razie awarii koszt wymiany ok 200 zl. W marcu wymienialem u siebie Hany - calkowity koszt wymiany ok 500 zl. Najwazniejsze jest znalezienie dobrego gazownika ktory bardzo dobrze zamontuje i ustawi instalacje.

                                    Komentarz


                                    • sparrov, kiedyś jeden z zakładów montujacych BRC przysłał mi taką informację:
                                      Gwarancja: Klienci zakładający system BRC objęci są dodatkowym ubezpieczeniem gwarancyjnym AUTO ASSISTANCE. Posiadając książeczkę gwarancyjną BRC Klient ma gwarancję napraw czy regulacji instalacji po jej zamontowaniu na terenie Polski w 48 punktach – za darmo!!! Sprawdza się to szczególnie u osób, które dużo podróżują.
                                      W razie koniecznej naprawy, Klient nie poniesie żadnych dodatkowych opłat, a Zakład naprawiający usterkę przejmuje zobowiązanie gwarancyjne!!!
                                      Dystrybutor urządzeń gazowych BRC- dodatkowo wykupiła polisę PZU, obejmującą samochód Klienta ochroną ubezpieczeniową w zakresie szkód związanych z montażem instalacji gazowej w pojeździe. Klientowi daje to komfort i bezpieczeństwo poprawności wykonania montażu instalacji lpg, a w razie jakichkolwiek problemów nie rodzi dla niego żadnych zbędnych kosztów związanych z przywróceniem poprawności technicznej samochodu.

                                      Pomyśl o BRC zamontowanym w dobrym zakładzie...
                                      Adam... Używam:
                                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                      Passek: B6 175KM/366Nm

                                      Komentarz


                                      • Agamek12, zalozyles LPG ?

                                        Komentarz


                                        • yunior81, nie...
                                          Adam... Używam:
                                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                          Passek: B6 175KM/366Nm

                                          Komentarz


                                          • Agamek12, nie masz instalacji LPG w swoim samochodzie i proponujesz Koledze BRC ? :shock:

                                            Komentarz


                                            • yunior81, kolejny raz mam się tłumaczyć ze słów, których nie napisałem...? W zacytownej wcześniej informacji wytłuściłem moim zdaniem dość istotną informację, która może być dla zainteresowanego ważna.
                                              Adam... Używam:
                                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                              Passek: B6 175KM/366Nm

                                              Komentarz


                                              • Jak czytam co każdy tutaj co poleca to stwierdzam, że chyba jako jedyny mam instalacje KME. Szczerze nie wiem jak by to samo auto sprawowało się na takim czy innym STAGu, BRC lub LR ale uważam, że dla użytkownika to są mało znaczące niuanse.

                                                Komentarz


                                                • yunior81, ustawiana z góry jest tańsza / gorsza?
                                                  Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez DarW
                                                    Jak czytam co każdy tutaj co poleca to stwierdzam, że chyba jako jedyny mam instalacje KME.
                                                    Osobiście nie znam nikogo kto ma instalację KME. Napisz jak się sprawuję jakie ceny instalacji/przeglądów.
                                                    Zamieszczone przez sparrov
                                                    ustawiana z góry jest tańsza / gorsza?
                                                    Może sam sterownik jest tańszy ale na pewno nie jest gorszy jest poprostu starszy, ISA2 i Premium to Mega Top, ja mam staga 300 tego starego i co jakiś czas muszę podpiąć kompa żeby przestawić mapę , wiele nie ale zawsze to kropka w gurę kropka w duł, a te nowe sterowniki same to zrobią, jak nie masz czasu i ochoty podpinać się kompem do auta.

                                                    Nie wiem jak BRC, ale Landi jak widać po ostatniej zmianie softu nawet na ten inteligentny system korekty map jeszcze nie wpadło, i jeszcze dłuuuuugo nie wpadnie. A w stagu to masz, stag 300 premium to chyba najlepszy sterownik na ten czas do naszych silników. Jak bym miał dzisiaj za własną kase założyć Lpg w aucie to bym założył tego Premium. Poczytaj tu AC - Strona główna - autogaz lpg producent instalacji gazowych
                                                    Zaloguj się na forum Link poczytaj, zadaj pytanie, rozjaśni Ci się trochę w głowie, czy mamy rację czy nie. :wink:

                                                    Jedno co muszę przyznać Landi, to ten kit Stránka nenalezena | AUTOGAS-CENTRUM Strakonice przygotowany do Octavii 1,6 jest chyba najlepszym schematem rozmieszczenia instalacji jaki widziałem i nie wyobrażam sobie innego rozmieszczenia gratów pod maską. 8)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X